компенсация

Європейський Союз активує антикризовий резерв для фермерів трьох країн, які зіткнулися із напливом українського врожаю, що знижує місцеві ціни.

Європейська комісія виділить €56 млн. Румунії, Болгарії та Польщі, повідомив комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський, – пише Bloomberg.

“Це підтримка для країн, фермери яких постраждали від збільшення імпорту з України. – Ми спостерігаємо збільшення пропозиції, величезне збільшення імпорту для прикордонних країн», – заявив він.

Рішення було прийнято щодо Болгарії та Польщі, оскільки поєднання їхнього власного виробництва та імпорту з України перевищило середній п’ятирічний показник до початку війни Росії в Україні. Румунія була додана до списку через те, що вона є вузловою країною для так званих «шляхів солідарності».

Зокрема, Румунія отримає €10 млн, Болгарія — близько €17 млн, а Польща — €30 млн. Суму може подвоїти за рахунок співфінансування з бюджетів країн-членів ЄС.

В Болгарії призупинили відправку посилок до росії та білорусі

В Угорщину та Словаччину також надійшло більше українського врожаю. Але вони не матимуть підтримки від фонду, оскільки їх сукупні обсяги виробництва та імпорту не перевищують середній п’ятирічний показник, додав Войцеховський.

Політика