Під час конференції

У Ризі, в рамках неформальної конференції високого рівня «На шляху до справедливості для України», організованої Радою Європи та Латвією, прийняли декларацію, в якій викладено низку принципів («Ризькі принципи») для досягнення повної відповідальності російської федерації за агресію проти України.

«Усі звинувачення у злочинах, включаючи воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, скоєні російськими військами в Україні, мають бути повністю розслідувані і, якщо це виправдано, переслідуватись згідно із законом на національному та міжнародному рівнях, щоб винні понесли відповідальність за свої дії. Правосуддя має перемогти щодо всіх жертв і з метою запобігання майбутнім воєнним злочинам. З цією метою ми підтримуємо розслідування та зусилля зі збору доказів, які проводять українська влада, інша національна влада та прокурор Міжнародного кримінального суду»,йдеться у заяві, повідомили у Раді Європи.

Додамо, що у конференції взяли участь делегації юридичних відомств 40 країн Ради Європи (в тому числі 18 міністрів юстиції), а також представники країн-спостерігачів та міжнародних організацій.

У Раді Європи засудили російські вибори на тимчасово окупованих територіях України

 

 

 

 

Політика