Владимир Андронаки

Колишній депутат парламенту Молдови від Демократичної партії Володимир Андронакі став обвинуваченим у справі по незаконному захопленню будівлі консульства країни в Одесі. Через змову приватних осіб із державними службовцями територію в курортному районі Одеси мали намір придбати, недоплативши майже 400 тисяч доларів.

Як повідомляє молдавське видання Nokta, екс-депутата парламенту звинувачують в організації схеми захоплення території дипломатичної установи на вулиці Посмитного 2/2Б, район курортної Аркадії в Одесі, та передачі її приватній особі. В справі проходять 6 обвинувачених.

В 2020 році прокуратурою Молдови порушено кримінальну справу за фактом спроби незаконної передачі приватній особі земельної ділянки площею 0,0397 га та капітальної будівлі на 402,2 м2 із спорудами в Одесі. Схему прокручували за указом уряду Молдови від 2019 року. Тоді уряд очолював соратник олігарха Влада Плахотнюка по Демократичній партії Павло Філіп. В результаті «ділки» мали намір недоплатити державі 360 тисяч доларів США при оціночній вартості комплексу в 450,5 тисячі доларів.

Читайте також: Біглий молдавський олігарх Плахотнюк заявив про повернення в політику

Нагадаємо, на початку листопада 2022 року Україна передала Молдові Володимира Андронакі. Його розшукували по лінії Інтерполу. Влада України визнала його небажаною персоною і вислала з країни.

Політика