Игорь Мунтяну

Колишній посол Молдови в США Ігор Мунтяну запропонував молдавській владі комплекс дій для ліквідації сепаратистського режиму та повернення Придністров’я до конституційного поля Молдови. Колишній дипломат вважає, що економічні питання необхідно пов’язати з умовами демократизації регіону.

Голова Коаліції за єдність та добробут Ігор Мунтяну вважає, що настав час ліквідації тираспольського сепаратистського режиму та повернення східних районів до конституційного простору Молдови.

За його оцінками, уряд має переглянути енергетичну політику щодо лівого берега Дністра та нав’язати Тирасполю демократичні умови. Зокрема, він пропонує змусити невизнану придністровську владу ліквідувати військовий бюджет придністровської армії, лібералізувати права на асоціацію та свободу слова, звільнити політичних ув’язнених із в’язниць, засуджених за критику режиму, негайно закрити пости, які блокують вільне пересування та усунення перешкод для телеканалів, що транслюються в Молдові.

Читайте також: В Молдові звинувачують Росію в провокаціях

Ігор Мунтяну заявив, що режим в Тирасполі побоюється втратити кошти, що забезпечують його виживання. «Вимушений платити реальний тариф за газ, режим боїться, що найближчим часом він може збанкрутувати, і криза насамперед вразить олігархів і поставить під сумнів стабільність псевдо державного устрою», – цитує колишнього посла IPN.

Екс-дипломат вважає, що момент сприятливий для змін в Тирасполі, особливо якщо цю можливість буде використано правильно.

Політика