Озеро Ялпуг

У найбільше прісноводне озеро в Україні – Ялпуг, з якого споживає воду весь Болградський район, зливаються гній з місцевої свиноферми.

Відео екологічного злочину опублікував місцевий мешканець села Оксамитне, лісник Болградського лісництва Владислав Маринов.

Чоловік виявив злив смердючої маси у районі місцевості «Минзул», названий у народі, як і річка, що протікає тут. Після чого сповістив про побачене поліцію та Болградську міську раду.

«Це рідкий гній свиней, який містить не лише добрива, а й паразитів, гормони росту, антибіотики, – прокоментував він, фокусуючись на величезних темних фекальних борознах. – І ця вся маса навмисне зливалася в річку Минзул, що впадає в озеро Ялпуг. Ялпуг, який, як мінімум, забезпечує водою мешканців сіл Оксамитне, Тополине, Болград – для приготування їжі та для гігієнічних потреб. Більше того, Минзул має кілька джерел і впадає в озеро Ялпуг безпосередньо поряд із водозабором. Все це завдало прямої шкоди як екології, так і нашій громаді, причому в довгостроковій перспективі», – розповів Владислав Маринов та зазначив, що злито дуже багато – із грубим порушенням санітарно-гігієнічних норм внесення добрив.

“У той час, як на глобальному рівні порушується проблема скорочення запасів прісної води, обміління річок, їх суттєвого забруднення, а на побутовому – ми все частіше журимося про якість води в Ялпузі, , хтось навмисне завдає удару «під дих» екосистемі. І мешканцям Болградської громади – зокрема”, – прокоментували ситуацію у Болградській міській раді.

Зазначимо, наразі Інспекцією з благоустрою Болградської міської ради передано заяву до поліції за фактом того, що сталося для встановлення винуватців та їх покарання. Також проінформовано державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) Івана Мінкова.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що ситуація з рівнем води в озері Ялпуг потрохи змінюється на краще.

Відео Владислава Маринова

Політика