президентские выборы в Финляндии

Александр Стубб, кандидат від керівної “Національної коаліції”, переміг у другому турі президентських виборів виборів у Фінляндії.

Про це пише “Європейська правда” з посиланням на Yle.

Стубб здобув перемогу із 51,6% голосів, ексглава МЗС Пекка Хаавісто від “Зелених” набрав 48,4%. Розрив між кандидатами складає лише 98 663 голоси. У першому турі розрив між Стуббом і Хаавісто склав менше двох відсоткових пунктів.

За підсумками другого туру з’ясувалося, що Стубб здобув перемогу 74 із 78 муніципалітетів, де у першому найпопулярнішим кандидатом був Юссі Халла-ахо, а також у 102 зі 108 тих, де в першому турі найбільше голосували за центриста Оллі Рена. У декількох муніципалітетах у першому турі лідирував Пекка Хаавісто, але в другому турі частина виборців підтримали Стубба.

“Це була би набагато важча історія для нас обох, якби ми не були хорошими приятелями, якби не поважали одне одного. Ви – один з найкращих людей, яких я будь-коли зустрічав”, – сказав Стубб у зверненні після оголошення результатів на адресу Пекки Хаавісто.

Зеленський провів кадрові перестановки у керівництві ЗСУ

Зазначимо, ще увечері в неділю Стубба привітали з перемогою низка європейських лідерів.

Нагадаємо, Александр Стубб, якому майже 56 років, є представником тієї ж правоцентристської “Національної коаліції”, що й прем’єр-міністр Петтері Орпо.

Економіка

Світ