кинофстиваль "ОКО" в Польше

У ці вихідні у польському середньовічному місті Торунь відкрився III Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО», якій має прописку у Болграді. Він буде проходити з 13 до 18 листопада, повідомляє кореспондент «Топора».

Провести фестиваль в Болграді, як планувалося, виявилося неможливим через широкомасштабне вторгнення росії до України. Але, завдяки підтримці та гостинності наших польських друзів, «ОКО» проходить у рамках 30 Міжнародного фестивалю кінооператорського мистецтва EnergaCAMERIMAGE, що відкрився в Торуні 12 листопада.

Відзначимо, що цього року «ОКО»  отримав 1171 заявку зі 104 країн світу, що охопили усі континенти нашої планети. Організатори відібрали 8 повнометражних і 16 короткометражних етнографічних документальних фільмів. Переможці отримують грошові призи в розмірі 40 та 20 тисяч гривен.

Читайте також: Міжнародний етно-кінофестиваль «ОКО» переносять до Польщі

В рамках фестивалю також проходить позаконкурсний показ українських фільмів під гаслом «Подивись на Україну іншими очима». Організатори хочуть  привернути увагу усього світу до України,  обговорити на дискусійних панелях теми, присвячені війні, а також перемозі й відновленню культури нашої держави після війни.

На «ОКО», як завжди, пройдуть дискусійні панелі, спілкування з авторами фільмів, виступи українських артистів, які можна подивитися в прямих ефірах на сайті фестивалю та його сторінках в соцмережах.

Також гостей чекають етнофотозона та благодійний патріотичний ярмарок, майстер-класи народних танців, українські смаколики.

В Україні можна долучитися до онлайн-перегляду фестивальних фільмів.

Додамо, що 25 – 27 листопада «ОКО» відвідує столицю Республіки Болгарія Софію з програмою українських фільмів  «Україна: хроніка болю та надій». Відвідини відбудуться за фінансової підтримки Посольства Республіки Болгарія в Україні, Міністерства закордонних справ Болгарії в рамках програми «Болгарська допомога для розвитку», Виконавчого агентства у справах болгар за кордоном, Центра бессарабських болгар в Болгарії, Будинку кіно, Посольства України в Республіці Болгарія, Агенції цифрового маркетингу Netpeak та за інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.