кинофстиваль "ОКО" в Польше

У Польщі фінішував III Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО», якій планувалося провести в Болграді, повідомляє кореспондент «Топора».

На жаль, через вторгнення россії, організувати кінофест в Україні виявилося неможливим, але руку допомоги протягнула дружня Польща, запропонувавши провести його у рамках  Міжнародного фестивалю кінооператорського мистецтва EnergaCAMERIMAGE.

Протягом тижня команда «ОКО» познайомила членів журі та глядачів із вісьмома повнометражними й шістнадцятьма короткометражними етнографічними документальними фільмами, які були відібрані під час підготовки кінофесту серед 1171 заявки зі 104 країн світу. Але переможцями стали тільки два фільми.

Фильми-победители «ОКО» 2022
Фильми-победители «ОКО» 2022, фото: okofilmfest

Серед короткометражних фільмів журі віддало пальму першості стрічці «Дівчина-кочівниця» (режисер Рухолла Акбарі, Іран) про боротьбу жінок Ірану за свої права

Також спеціальною відзнакою був відзначений фільм «Зірка полину» (режисер Аделіна Борець, Україна), та фільм про Гаїті «Хоробра» (режисер Вільмарк Вал, Франція).

Фільм режисера Вайнберга Марка-Анрі (Бельгія) про Демократичну Республіку Конго «Я – Шансе» став переможцем конкурсу повнометражних фільмів. За словами організаторів «ОКО», цей фільм викликав справжній фурор – зал кінотеатру був майже заповнений, а після показу ще довго тривало жваве обговорення.

Відзначимо, що українці також виступили народними амбасадорами нашої держави. Під час фестивалю вони розповідали про Україну, про те, як ми боремося за свободу і незалежність з російськими загарбниками, про нашу культуру та віру у перемогу. Крім того, в рамках фестивалю під гаслом «Подивись на Україну іншими очима» пройшов позаконкурсний показ фільмів українських режисерів.

Члени української команди відчули щиру підтримку від людей, які завітали на фестиваль, представники різних країн світу висловлювали солідарність з нашою боротьбою та засуджували російську агресію.

А фінальним акордом цьогорічного «ОКО» у польському Торуні стала «Червона калина» у виконанні всієї глядацької зали. Для цього організатори заздалегідь підготували транслітерацію тексту пісні латиницею та вивели її на екран.

Також команда «ОКО» запрошувала всіх наступного року завітати на четвертий кінофест, якій повинен відбутися у Болграді,  у що вони щиро вірять.

Додамо, що «ОКО» розпочинає подорож і планує побувати зі спеціальними показами у Фінляндії (Гельсінкі), Болгарії (Софія) і Болграді (Україна).

Читати також: Болградський кінофест представляє Україну в Польщі