Николай Милков

Болгарія планує відкрити за кордоном рекордну кількість виборчих дільниць на позачергових парламентських виборах. В Україні голосування може не відбутися через військові ризики.

Як відмітив тимчасовий міністр закордонних справ Болгарії Микола Мілков, лише на дострокових парламентських виборах 2 жовтня планується відкриття 700-800 місць для голосування у більш ніж 60 країнах світу. Правом віддати свій голос зможуть скористатися від 150 тис. до 250 тис. болгар.

У Болгарії поки що не впевнені, чи відкриються виборчі дільниці на території України через війну.

«По Україні все ще не ясно, можливо, там вибори не відбудуться через військові ризики. Це залежить від активності болгарської громади у західних районах країни», – наголосив Микола Мілков.

Останні два роки Болгарію поглинула низка позачергових парламентських виборів. В 2021 році парламент переобирали двічі. Останньому уряду на чолі з лідером партії “Продовжуємо Зміни” Кирилом Пєтковим вдалося протриматися майже пів року – з 21 грудня 2021 року до 2 серпня 2022 року. Через розвал коаліції парламент Болгарії оголосив Кирилу Петкову недовіру, що запустило процес переформатування парламентської більшості та проведення позачергових виборів.

Читайте також: В Болгарії розпустили парламент та назначили службовий уряд

Нагадаємо, до повномасштабного вторгнення російських військ на українські території в Україні працювали кілька дипломатичних представництв Болгарії – посольство Болгарії у Києві та генеральне консульство Болгарії в Одесі. Також на сході та заході країни функціонували почесні консульства Болгарії. З початком активних бойових дій співробітників болгарських дипломатичних представництв евакуювали до Болгарії. Вони досі не повернулися до України.

Політика