Дерусификация

Прийнятий Верховною Радою України і підписаний президентом Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» набуде чинності наприкінці липня.

Такий строк визначений у прикінцевих та перехідних положеннях законодавчого акту.

Згідно із Законом російська імперська політика визнається злочинною та засуджується, а  пропаганда російської імперської політики та її символіки забороняється.

Також забороняється «присвоєння географічним об’єктам, юридичним особам та об’єктам права власності назв, що глорифікують, увічнюють, пропагують або містять символіку російської імперської політики, а також держави-терориста (держави-агресора) або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, населені пункти, дати, події».

Додамо, що до кінця червня Національна комісія зі стандартів державної мови повинна оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті перелік сіл, селищ, міст, назви яких не відповідають стандартам державної мови, та рекомендації щодо приведення назв таких сіл, селищ, міст у відповідність із стандартами державної мови.

Кабінет Міністрів України до кінця липня повинен переглянути статусу пам’ятників та пам’ятних знаків, які є об’єктами культурної спадщини та містять символіку російської імперської політики, у зв’язку з набранням чинності цим Законом.

Додамо, що до лютого наступного року органи влади у встановленому законодавством порядку повинні здійснити демонтаж (перенесення) з публічного простору пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених керівникам російської імперії, СРСР, а також у встановленому законодавством порядку перейменувати райони у містах, сквери, бульвари, вулиці, провулки, узвози, проїзди, проспекти, площі, майдани, набережні, мости, інші об’єкти топонімії населених пунктів, а також інші географічні об’єкти, назви яких містять символіку російської імперської політики.

У Білгород-Дністровську доросли до перейменування топонімів