На тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2023 році ціни на авіаквитки зростуть по всьому світу. Підвищення тарифів пов’язане зі зміною маршрутів, на яку пішли багато країн, щоб уникнути російського повітряного простору.

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на дані American Express Global Business Travel, на маршрутах Європа-Азія квитки подорожчають на 12%, а на рейсах Північна Америка-Азія – на 10%.

“Підвищення тарифів між Європою та Азією також демонструє вплив зміни маршрутів, щоб уникнути російського повітряного простору, який закритий для багатьох авіакомпаній після вторгнення в Україну. Об’їзд може збільшити тривалість польоту на три години, що призводить до збільшення споживання палива і витрат”, – йде мова в повідомленні.

Тарифи Північна Америка-Азія можуть подорожчати на 5,6% в бізнес-класі. Зростання на 12% в напрямку Азія-Європа стосується тарифів економ-класу, в той час, як квитки бізнес-класу на рейси між континентами, за прогнозами, зростуть в середньому на 7,6%.У Північній Америці тарифи зростуть приблизно на 3% в обох класах салону. Тарифи на маршруті Північна Америка-Європа будуть на 3,7% вищими, ніж у 2022 році.

Зазначається, що однією з найбільших змін будуть квитки бізнес-класу всередині Австралії, так як авіакомпанії скоротили свої потужності для розв’язання таких проблем, як нестача персоналу і високі витрати на паливо, що призвело до зростання цін на квитки.

Оскільки в Європі також спостерігається дефіцит пропускної здатності авіакомпаній порівняно з попитом, очікується, що внутрішньорегіональні рейси зростуть на 6% у бізнес-класі та на 5,5% в економ-класі наступного року.

У Європі відмовилися визнавати російські документи, видані в Україні та Грузії

Нагадаємо, після початку повномасштабного російського військового вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, Євросоюз, США та низка інших країн запровадили антиросійські санкції, які потужно вдарили по цивільній авіації Росії. Євросоюз закрив свій повітряний простір для всіх російських авіакомпаній, а більшість авіаперевізників світу припинили літати в Росію. Крім того, Європа зупинила дію сертифікатів придатності літаків всіх авіакомпаній РФ.