обломки дрона-камикадзе Шахид-136 / Герань-2

В останній тиждень почастішали атаки російських військ по Одесі із застосуванням дронів-камікадзе. Незважаючи на розгорнуту систему протиповітряної оборони регіону, частина безпілотників іранського виробництва «Шахид-136» досягає об’єктів. Одеські військові пояснили причини, чому дрони змогли прорватися глибоко в тил.

Як розповіла голова Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, противник змінив тактику застосування безпілотників, вони часто змінюють траєкторію руху безпосередньо в польоті та снедостатньо вивчені українськими фахівцями.

«Дрони керовані і часто під час атаки змінюють напрямок руху. Наразі наші війська вивчають тактику ворога у використанні цієї зброї. Бойові хитрощі окупантів вдасться розгадати. Тактико-технічні характеристики ще не вивчені повністю, тому що є суперечливі дані про те, наскільки далеко вони можуть бути спрямовані», – наголосила вона під час телемарафону.

Українські військові наголосили, що все ж таки безпілотники типу «Шахид-136» застосовуються не в усіх регіонах України, що пов’язано з обмеженою дальністю польоту. В ОК «Південь» пообіцяли у найкоротший термін зорієнтувати всіх.

Нагадаємо, лише за кілька днів російські війська двічі застосували тактику масованих ударів дронів-камікадзе по Одесі. У п’ятницю частині з них вдалося прорвати протиповітряну оборону українських Збройних сил та вразити об’єкт у припортовій зоні. Сьогодні, 25 вересня, удар також завдано по адміністративній будівлі у центрі Одеси.

Політика

Світ