Печенье на утилізацію

У Болграді виконавчий комітет міськради прийняв рішення знищити понад дві тонни печива, яке було отримано місцевою владою як гуманітарна допомога.

По це повідомило місцеве інтернет-видання «Махала», з посиланням на офіційну відповідь Болградської міськради.

У оприлюдненому документі йдеться про те, що працівники міськради не встигли розподілити вказану гуманітарну допомогу до закінчення терміну придатності, тому прийняли рішення про її знищення.

Документы, скриншоты
Решение и ответ, скриншоты

«З метою запобігання видачі населенню продуктів харчування, не придатних для вживання, недопущення отруєння. було прийнято рішення виконавчого комітету від 22.03.2023 р. № 90, згідно якого списано печиво «До Кави» в кількості 2053 пачки по 1 кг, як непридатне для вживання та передано в КІІ «Горводоканал» Болградської міської ради для подальшого знищення», – пояснюють своє рішення місцеві чиновники.

Аргументами щодо виправдання своїх дій наводиться недостатня кількість  внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території громади.

«Виявилося, що кількість ВПО, які реально проживають на території громади, на момент видачі допомоги значно менша ніж офіційно зареєстрована. Тому видача всієї допомоги одноразово ВПО не виявилося можливим та тривала деякий час. Приймаючі до уваги наявний залишок допомоги, було прийнято рішення про її видачу мешканням громади, які опинилися у складних життєвих обставинах. Подальше зберігання печива, яке входило до складу допомоги, у якого закінчився термін придатності 01.03.2023 р. не було доцільним», – йдеться у документі.

Додамо, що про цей жахливий випадок місцеві журналісти дізналися зі слів мешканців міста. Чи мали місці подібні рішення щодо інших складових гуманітарної допомоги, яка надходила до Болградської громади у великій кількості, не відомо.

Додамо, що згідно з магазинними цінами, вартість утилізованого печива складає понад 200 тисяч гривен.

Прокуратура розслідує діяльність голови Одеської облради

 

 

Політика