Форум відновлення Одещини «Безпека. Інтеграція. Потенціал»

Стратегію післявоєнної відбудови Одеського регіону обговорили в Одесі на міжнародному форумі, організованому Агенцією регіонального розвиту Одеської області за підтримки міжнародних партнерів.

У відкритті форуму взяли участь міністри закордонних справ Латвії, Данії, Естонії, Ісландії, Литви, Норвегії та Швеції, які прибули до Одеси в рамках офіційного візиту до України.

“Радий вітати в Одесі справжніх друзів із країн Північної Європи та Балтії. Не пригадую, щоб в Одесі одночасно була така кількість міністрів закордонних справ. Радий встановити новий стандарт. Не дарма початок візиту [міністрів, – ред.] відбувся на конференції з відновлення Одеської області. Це чіткий сигнал. І я дуже радий, що міністри відгукнулися на мою пропозицію взяти участь у конференції. Почнемо з Одеси, а наступна зупинка відбудеться в звільненому Криму”, – відмітив голова МЗС України Дмитро Кулеба.

Форум відновлення Одещини «Безпека. Інтеграція. Потенціал»

Міністри семи Балтійських та Скандинавських країн одноголосно підтвердили свою рішучість в наданні всебічної підтримки України не тільки для отримання перемоги у відсічі російській агресії, але післявоєнної відбудови країни. Кожна із згаданих країн вже фінансує проекти по відновленню об’єктів інфраструктури в Київській, Чернігівській, Житомирській, Миколаївській та інших областях країни.

«Абсолютно впевнений, що ця війна закінчиться перемогою України. Також впевнений у здатності українців перемогти у відсічі російської військової агресії та відбудувати країну. Україна стане членом ЄС набагато швидше ніж багато хто очікує», – заявив міністр закордонних справ Латвії Рінкевич Едгар.

«Ваша боротьба – також наша боротьба. Данія спільно з іноземними партнерами зробить все, що зможе для відбудови України. Наша підтримка України є довготривалим зобов’язанням. Тому що ми розділяємо спільні фундаментальні цінності: свободу, рівність, демократію, права людей. Все це нас об’єднує, як партнерів», – підкреслив міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен.

Голова зовнішньополітичного відомства Естонії Маргус Тсахкна наголосив, що коли говорять про відбудову України, то мова йде не тільки про відновлення матеріальних речей. «Необхідно відновити міжнародні правила та справедливість. Всі міжнародні злочинці мають понести кримінальну відповідальність. Ми маємо зробити все, щоб така неспровокована агресія ніколи більше не повторилася», – заявив міністр.

Форум відновлення Одещини «Безпека. Інтеграція. Потенціал»

Під час форуму експертами та представниками органів місцевого самоврядування піднімались питання відбудови інфраструктури, обговорювались перспективи розвитку логістичного та аграрного сектору, енергетична незалежність та впровадження інноваційних рішень в промисловості.