Продовольча й сільськогосподарська організація ООН (ФАО) перемістила колекцію унікальних генетичних зразків насіння рослин з Харкова до більш безпечного місця на заході України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

В Мінагро повідомляють, що Харківський національний генетичний банк рослин опинився під загрозою втрати, коли у травні 2022 року під час обстрілів було пошкоджено інфраструктуру, сільськогосподарську техніку та частину робочих колекцій насіння на польових дослідних станціях.

Ця колекція містить 39 тис. унікальних генетичних зразків рослин з України, а науковці вважають, що збереження українських колекцій пшениці, тритикале, ячменю, гороху, нуту, кормових культур помірного поясу та соняшнику є критично важливим для світового рослинництва.

“Хоча колекція зараз розміщена в безпечному місці, необхідна подальша робота для забезпечення сталого рішення в довгостроковій перспективі. Це також передбачає вдосконалення інформаційної системи генетичних ресурсів рослин за допомогою сучасної ІТ-підтримки”, – повідомив керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл.

В міністерстві зазначили, що міжнародна практика передбачає забезпечення дублювання і зберігання таких колекцій щонайменше у двох місцях, одним з яких має бути всесвітнє сховище насіння в Шпіцбергені, на випадок пошкодження національних колекцій. Україна раніше передала близько 2 700 зразків зернових та зернобобових культур до цього сховища, але більша частина її колекції досі не має резервного дублювання.

У Мінагрополітики наголошують, що кожен зразок насіння, що зберігається в генетичному банку, є унікальним додатковим інструментом, доступним для селекціонерів, дослідників та фермерів у боротьбі зі зміною клімату та продовольчою безпекою.

За матеріалами: Корреспондент.net.