теплоход

Після двох років простою і проведення докового ремонту з ізмаїльського судноремонтного заводу вийшов теплохід-тритисячник «Ніна Сосніна» («Черкаси»).

Про це повідомляється на офіційній сторінці УДП.

Документи у теплохода «Ніна Сосніна» закінчилися ще 20 жовтня 2020 року. І відтоді тривала епопея з ремонтом. Проблема в тому, що на Кілійському заводі за ваговими характеристиками судно-тритисячник не проходить на сліп: навантаження на косякові візки виходить вищим за гранично допустиме. Два роки судно провело в затоні БТОФ.

Вирішення проблеми знайшли тільки минулого року. Було проведено конкурс на проведення ремонтних робіт. Торги виграло СП «Дунайсудосервіс», і 28 листопада судно встало на ремонт. Планувалося виконати повний комплекс робіт з відновлення гвинторульового комплексу, але в процесі було виявлено дефекти гребних валів, що збільшило обсяг робіт.

УДП пропонує країнам ЄС селити біженців на своїх теплоходах

В результаті проведено демонтаж гребних валів, усіх 10 рулів, замінено гумометалеві планки у дейдвудних і кронштейнових підшипниках, а також відремонтовано рулі та балери.

Наразі на теплохід отримано повний комплект документів Регістру судноплавства України, судно перебуває в черзі на фарбування питних цистерн і отримання санітарного свідоцтва, після чого буде готове до виходу в рейс.