похолодание

Днями в Україні почнеться масовий збір яблук нового сезону. Як зазначають експерти, цьогоріч розрахункова урожайність по країні очікується на рівні 2022 року.

Так, за даними Української Асоціації Аграрного Експорту, галузеві підприємства нинішнього року виробили понад 600 тисяч тонн яблук (кількісно урожай не змінився відносно 2021 року).

Минулий рік для садоводів був найважчим, адже фермери зіштовхнулись з масою проблем. Зокрема, через подорожчання ЗЗР та добрив, доводилось зменшити їх використання. В результаті це вплинуло на якість продукту, тому фермерам довелось здебільшого відправляти продукт на переробку.

«У багатьох випадках цей рік буде схожим за попередній. Будуть такі ж самі проблеми, тому ситуація на ринку стабільно важка», — зазначив CEO Ukrainian Agricultural Export Association Дмитро Крошка.

Ініціативу Grain from Ukraine розширять на дунайські порти – Шмигаль

Як результат витрати на виробництво яблук було рекордно високими, що призвело до збитків для багатьох садівників.

За словами Дмитра Крошки, в період масового збору цих плодів стане зрозуміло, яким буде врожай, обсяги і ціна для кінцевого споживача.

Прогнозується, що ціни почнуть знижуватися в другій половині вересня. Вартість яблука наразі варіюється від 22-30 грн/кг.