Найближчим часом Україна отримає від партнерів близько 5 000 терміналів Starlink. Більшість із них буде направлено військовим. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі національного телемарафону.

З його слів, з початку війни було завезено 25 тисяч терміналів Starlink. Вони були направлені військовим, медикам, енергетикам, державним установам.

“На жаль, держава не рухається до Agile, коли швидко може адаптуватися під зміни. Тому всі термінали, і на сьогоднішній день ми 25 тисяч десь отримали, і отримаємо ще, чотири-п’ять тисяч – все це ми закупили завдяки донорській допомозі інших держав”, – зазначив Федоров.

Міністр додав, що веде комунікацію з Ілоном Маском. Вони працюють над тим, щоб його компанія змогла забезпечити необхідну кількість Starlink, оскільки у світі вони – дефіцит.

За словами Федорова, Мінцифра отримує “спецціну” на Starlink. Вона є нижчою, ніж для приватних користувачів. Крім того, за кожну партію терміналів сплачується абонплата за 3–6–9 місяців наперед.

Раніше повідомляли, що Україна отримає ще 10 тисяч терміналів Starlink.

За матеріалами: Кореспондент.net.