цекрковь

Президент України підписав Указ, який запускає процес заборони діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із центрами впливу у російській федерації.

Указ №820/2022 від 1 грудня 2022 року  вводить в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій Україні та застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»

Зазначимо, що в цьому Рішенні РНБО України йдеться про те, що Кабінет Міністрів України у двомісячний термін має «внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій відповідно до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи».

У цей же термін Кабмін проведе перевірку наявності правових підстав та дотримання умов використання релігійними організаціями майна, що знаходиться на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Крім того, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті проведе релігієзнавчу експертизу Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з московським патріархатом та за необхідності має вжити передбачених законом заходів.

СБУ, Нацполіції та іншим держорганам, які відають питаннями національної безпеки, наказано активізувати заходи щодо виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України.

Також прийнято рішення про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних осіб згідно з додатком до Рішення РНБО.

Читати також: Проти держзрадників та колаборантів відкрито більше двох тисяч кримінальних проваджень

 

Політика