Биометановый завод в Черниговской области

Десять заводів із виробництва біометану планують побудувати в Україні протягом двох років.

Про це та важливість підтримки розвитку виробництва біометану та біоетанолу на законодавчому рівні заявив на нараді із представниками Мінагрополітики, Міненерго, Мінекономіки, Державної митної служби, операторами ГТС та асоціацій олова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«Цього року Європейський інвестиційний банк планує виділити 50 млн доларів для підтримки агропереробки, зокрема розвитку виробництва біометану та біоетанолу. Сподіваємось, це тільки початок. Відповідно, ми як законодавці, готові підтримувати наших аграріїв у цих ініціативах, тож працюємо над законопроєктами», – зазначив нардеп, йдеться у повідомленні прес-служби Верховної Ради України.

Політик також наголосив, що оскільки Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських земель, то потенціал виробництва біометану великий.

До того ж у розвитку цього напрямку зацікавлені аграрії.

Додамо, що виробництво біогазу з агропродукції – це крок до енергонезалежності України. Завдяки виробництву альтернативного виду палива Україна наблизиться до заміщення імпорту природного газу.

Крім того, нові підприємства – це нові робочі місця.

Відзначимо, що біометан – це екологічний газ, отриманий з відходів харчової промисловості й тваринництва. Понад 20 країн ЄС мають біометанові заводи. Їхня кількість з 2010 року зросла у 10 разів.

В Україні найбільше біометану можна генерувати із соломи зернових культур та стебел кукурудзи, які зазвичай залишаються на полях після жнив.

Експерти зазначають, що за рахунок виробництва біометану Україна може повністю відмовитись від імпорту природного газу та ще й експортувати значну частину виробленого палива.

На півдні Одещини планують виробляти біогаз