Андрей Спыну

В Молдові за підсумками вересня зафіксували скорочення споживання газу населенням країни на третину. З цього приводу міністр інфраструктури Молдови Андрій Спину звернувся до мешканців та подякував їм за економію.

«Сьогодні хочу висловити вдячність вам, дорогі молдавани, за те, що не опустили безпорадно руки, а постаралися раціонально споживати газ. (…) Прошу вас продовжити в тому ж дусі — економитимемо як можемо. А я вірю, що ми можемо», — цитує Спину молдавське видання Newsmaker.md.

Міністр наголосив, що громадяни Молдови по собі знають, що таке сувора зима і висловив сподівання, що кожен мешканець країни зможе контролювати показники рахунків за споживання газу.

Раніше міністр Спину закликав мешканців Молдови знизити температуру в приміщеннях до +19°C.

На початку серпня міністерство інфраструктури виставило на громадське обговорення рішення про заходи, які пропонує уряд на випадок припинення постачання газу взимку. Зокрема, при скороченні чи повному припиненні постачання школярів та студентів переведуть на онлайн-навчання. Заняття будуть проводити 10 днів на місяць. З 23:00 відключатимуть вуличне освітлення. Температуру центрального опалення зменшать на 10%.

Раніше Інтернет-газета «Топор» повідомляла, що уряд Молдови погодив закупівлю резервного газу обсягом 15 млн м³, який відправлять на зберігання в українські газові сховища.

Міністри закордонних справ України, Румунії та Молдови домовилися в Одесі об’єднати зусилля для протидії газового шантажу з боку Росії. За підсумками зустрічі було оголошено формування енергетичного фронту.