выстрел украинской артиллерии

Україні варто використати наступальний імпульс на сході для відтіснення російських військ із південних районів країни до настання зими. Таку думку висловили в Пентагоні та порекомендували звільнити регіони, які є воротами до Чорного моря.

Як заявив демократ з комітету з міжнародних відносин Сенату США Кріс Мерфі, «бойовий сезон добігає кінця. Українці здобули верх, і їм потрібно продовжувати використовувати свою перевагу», передає «Страна» з посиланням на публікацію Financial Times.

У Вашингтоні вважають, що якби російським військам вдалося перекрити доступ Україні до Чорного та Азовського морів від Одеси до Маріуполя, то це могло б стати довгостроковою катастрофою для України.

“Джерелом життєвої сили України є її доступ до Одеси, тому для українців важливо бути у наступальній позиції, а не лише в оборонній позиції на півдні”, – сказав Мерфі.

В США впевнені, що повернення контролю над Херсоном дозволить не допустити просування російських військ в напрямку до Одеси, чого росіяни дійсно хотіли.

Читайте також: Болгарські генерали оцінили можливість повної деокупації України

За даними видання, Україна також погодилася, що найближчі тижні матимуть вирішальне значення для їхньої кампанії щодо повернення земель на півдні.

“Безумовно, дуже важливо швидко наступати при звільненні окупованої території, бо є відчуття, що зміни погоди обмежуватимуть подальші активні бойові дії в цьому регіоні. Якби наші союзники допомогли нам, надавши більше сучасного озброєння, про яке ми просимо, тоді ситуація була б набагато швидше, і ми б не говорили про фактор погоди”, — сказав Ігор Романенко, колишній заступник начальника Генштабу України.

За підрахунком військових та аналітиків, Україна зможе звільнити Херсон у будь-який час із середини листопада, якщо їй взагалі вдасться це зробити, пише FT.

Аналіз погодних умов останніх трьох років демонструє, що земля не промерзає в цьому регіоні і незабаром настане бруд, що дає перевагу тим, хто захищає територію, оскільки для них немає потреби пересуватися суходолом.

За даними військових, російські війська продовжують зміцнювати рубежі на півдні України, що суттєво ускладнює наступальні дії.

“Російським знадобилося багато зусиль і багато часу, щоб окопатися трохи інакше, ніж на сході”, – сказав представник НАТО. Тому, за його словами, українцям буде потрібна переважна сила.

Західні союзники України уважно стежать за наступом на Херсонщину з точки зору оцінки того, що військові можуть використати отриману зброю для комплексного, багатопланового наступу на російські сили, що глибоко закріпилися в міських умовах, повідомляє FT.

Офіційні особи та законодавці США заявили, що відвоювати більше території на півдні необхідно, щоб дати Україні найкращу позицію під час обговорення можливих майбутніх переговорів щодо припинення вогню з Росією.

“Остаточне врегулювання буде через шість-вісім місяців… Тоді ми досягнемо припинення вогню. Але я думаю, що перш ніж це станеться, Україні потрібно повернути собі ще трохи території”, – вважає конгресмен Бред Шерман.