граффити с гробами в Париже

Трьох громадян Молдови, затриманих у Парижі за підозрою в нанесенні на стіни зображень трун та напису «Французький солдат в Україні», було звільнено. Їх зобов’язали працювати на благо суспільства та заплатити штраф 15 000 євро.

У прокуратурі Парижа уточнили, що 10 червня у цій справі було розпочато судове розслідування. Пізніше суддя звинуватив трьом молдаванам у завданні шкоди державній власності, назвавши шкоду «незначною», передає point.md.

Оскільки суддя «не врахував політичних мотивів при оцінці збитків», підсудних було звільнено, пояснюють у прокуратурі Парижа. При цьому уточнюється, що стаття, за якою оцінювалися дії трьох, не передбачає судового контролю чи превентивного висновку.

Нагадаємо, в ніч із 7 на 8 червня поліція Парижа затримала трьох молодих людей з Республіки Молдова 2001, 2004 та 2006 років народження. З собою вони мали рукавички, фарбу, трафарети. Напередодні на фасадах будівель у 7-му окрузі Парижа було виявлено вісім графіті у формі труни та написи “Французький солдат в Україні”.

Молдова: проксі Ілана Шора ведуть до втрати Гагаузької автономії

Влада Молдови засудила інцидент за участю своїх громадян. “Це частина гібридної стратегії. Мета – завдати шкоди іміджу нашої країни за кордоном», – написав міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой у мережі X.

Політика