заседание парламента Болгарии

Сьогодні, 27 жовтня, в парламенті Болгарії визначились із розподілом комісій між парламентськими партіями. Переможці на виборах ГЕРБ-СДС взяли під контроль в Народному зібранні енергетику, зовнішню політику, оборону та безпеку, а частину комісій віддали опонентам.

Як повідомляє болгарське видання БТА, блок Бойка Борисова ГЕРБ-СДС взяв керівні крісла в комісіях з енергетики, зовнішньої політики, оборони, освіти, контролю над службами безпеки та взаємодії з громадянським суспільством. Комісію з енергетики очолив депутат від ГЕРБ-СДС Делян Добрев. До нього в заступники обрали Радослава Рибарського (ПП), Рамадана Аталая (ДПС), Драгоміра Стойнева (БСП) Івайло Мірчева (ДБ).

В парламенті Болгарії керівництво комісії із зовнішньої політики депутати доручили колишньому міністру закордонних справ, депутату від ГЕРБ-СДС Катерині Захарієвій. Її заступниками стали Венцислав Любенов (ПП), Ангел Георгієв («Відродження»), Деян Дічов (БСП) та Віолета Комітова («Болгарський схід»).

Партії «Продовжуємо зміни», конструктивної опозиції – так вони себе називають, депутати Народних зборів Болгарії віддали керівництво в комісіях з питань Європейського союзу (голова Томислав Дончев), охорони здоров’я (голова Антон Тонєв) та електронному управлінню та інформаційним технологіям (голова Каліна Константинова).

Читайте також: В Болгарии избрали председателя парламента

Третя за чисельністю парламентська група «Рух за права і свободу» [ДПС, – болг] отримала контроль над комісією з внутрішньої безпеки та громадського порядку (Хамід Хамід), довкілля та водні ресурси (Станіслав Анастасов).

Радикальна партія «Відродження» керуватиме роботою комісії з регіональної політики, благоустрою та місцевого самоврядування (голова Коста Стоянов).

Болгарським соціалістам (БСП) віддали три головні крісла в комісії з праці, соціальної та демографічної політики (Георгі Гьоков), комісії з транспорту (Георгі Свіленські), а також комісії з культури та медіа (Іван Ченчев).

Партія «Демократична Болгарія» очолила комісію з економічної політики та інновацій (Мартін Димитров), а «Болгарський схід» очолив комісію із запобігання та протидії корупції (Стефан Янєв).

Політика