флаг Болгарии

Вісім політичних партій та коаліцій мають шанс ввійти до парламенту Болгарії. У трійці лідерів ГЕРБ, “Продовжуємо зміни” та Болгарська соціалістична партія. Такі дані наводить соціологічна агенція «Медіана».

За партію колишнього прем’єр-міністра Бойка Борисова ГЕРБ-СДС готові проголосувати 22,8% виборців. Зауважимо, що такий результат партія показала на останніх позачергових парламентських виборах у листопаді 2021 року.

На другому місці знаходиться молода партія Кирила Петкова «Продовжуємо зміни» з 17,1%, втративши підтримку майже половини виборців. На минулих парламентських виборах ПП отримала більше голосів виборців – за неї проголосувало 25,67%, що дозволило Кирилу Петкову очолити коаліційний уряд.

Трійку лідерів займає коаліція “Болгарська соціалістична партія за Болгарію”. За неї готові віддати голоси 13,3% виборців. У порівнянні з попередніми виборами рейтинг партії зріс на 3,1%, незважаючи на скандал, що роздмухується навколо лідера БСП Корнелії Ніновий, пов’язаний з постачанням боєприпасів Україні.

Подолати 5% бар’єр і увійти до майбутнього складу Народних зборів Болгарії можуть такі партії: «Відродження» – 12,5%, ДПС – 11,1%, «Є такий народ» – 6,9%, «Демократична Болгарія» – 5, 5% та «Болгарський Схід» – 5,5%.

Дослідження проведено шляхом прямого стандартизованого інтерв’ю з 30 серпня по 4 вересня 2022 р. серед 1008 осіб за власні кошти соціологічного агентства “Медіана”.

Нагадаємо, наприкінці червня в Болгарії через розвал коаліції почалася чергова парламентська криза. Болгарський парламент оголосив про недовіру уряду, що запустило процес формування нового уряду трьома парламентськими партіями, які отримали найбільшу кількість голосів на попередніх виборах. Консультації проводили партія “Продовжуємо Зміни” Кирила Петкова, ГЕРБ-СДС екс-прем’єра Бойка Борисова та Болгарська соціалістична партія Корнелії Нінової. Жодна з партій не змогла сформувати нову коаліцію, що стало підставою для розпуску президентом чинного складу парламенту.

Політика