тело дельфина на пляже

Екологи України продовжують фіксувати загибель чорноморських дельфінів, тіла яких періодично викидає на чорноморське узбережжя України. Одеський еколог Іван Русєв пов’язує підвищену смертність дельфінів із російською агресією проти України та активізацію дій російського флоту у Чорному морі.

Іван Русєв заявив, що протягом кількох днів у районі Національного парку «Тузловські лимани» на березі виявлено тіла п’яти дельфінів – двох білобочок та трьох азовок. Судячи з стану тіл ссавців, вони загинули наприкінці липня, які загибель пов’язані з активністю російського військово-морського флоту у Чорному морі.

«В результаті використання гідролокаторів (сонарів) створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров’я тварин: дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації, вони одержують потужну акустичну травму», – написал Іван Русєв на своїй сторінці в Фейсбук.

За його словами, «таке шалене навантаження чорноморського середовища гідролокаторами, привело до чергової загибелі дельфінів. До того, ще і слід додати той факт, про який я вже багато разів писав, що море викидує на берег лише біля 5% від всіх загиблих тварин. Решта 95% просто йде на дно моря і ми не можемо їх зареєструвати. Вони не доступні для виявлення та підрахунку з берега, тому ми вважаємо що за часи війни російських варварів проти України, вже загинуло десятки тисяч дельфінів».

Читайте также: Екологи називають російстких військових винуватими в загибелі дельфінів в Чорному морі

Нагадаємо, навесні в Болгарії вчені неодноразово знаходили тіла дельфінів із різними травмами, а також напівживих дельфінів, які не могли самостійно орієнтуватися у просторі. Болгарські екологи також покладають провину за загибель ссавців на діяльність російських військових.

Політика