Государственная аудиторская служба

Аудитори виявили в Одеському обласному центрі соціально-значущих хвороб порушення, що спричинили мільйонні втрати. Керівництво безпідставно виплачувало собі “ковідні” доплати та зберігало на складах обладнання з російським походженням.

Як повідомили в Південному офісі Державної аудиторської служби, керівництво комунального підприємства допустили порушення на суму 63 млн грн, що спричинило втрати на суму 29,1 млн грн.

В результаті ревізії встановлено, що керівництво на власний розсуд розпоряджалося державними коштами, які призначалися на оплату праці медиків. Тільки керівництву Центру безпідставно виплатили «ковидні» доплати у розмірі 200-300% від заробітної плати у сумі 3,9 млн грн. Загалом незаконно виплачено премій на суму 9,7 млн ​​грн.

У той же час співробітникам, які надавали допомогу хворим на туберкульоз, не доплатили 4,4 млн грн. Також не було вжито заходів щодо використання протитуберкульозного препарату «капреоміцин» у межах терміну придатності, що призвело до збитків на загальну суму 4,6 млн грн.

«Коли в інших регіонах не вистачало життєво важливих ліків, вони перебували на складі в Одесі без застосування, доки не закінчився термін придатності», – зазначили у Південному офісі держаудитслужби.

Встановлено, що керівництвом Центру у 2021 році було зайво витрачено 2,3 млн. грн. на оплату продуктів харчування без фактичного їх одержання. Продукти закуповувалися та передавалися на відповідальне зберігання. Слід зазначити, що серед продуктів, відправлених на відповідальне зберігання були хліб та молочні вироби з обмеженим терміном придатності. Завдяки втручанню ревізорів повернуто до бюджету 1,6 млн. грн.

У ході ревізії встановили, що набуте на 29,4 млн. грн. Центром медичне обладнання для боротьби з COVID-19 так і не було введено в експлуатацію та знаходиться на зберіганні у заводській упаковці. Також на складі під час ревізії виявили обладнання, яке має російське походження.

А частина обладнання клініко-діагностичної лабораторії, яка також передана в пік епідемії на відповідальне зберігання, взагалі десь зникла. Усього «зникло» різного обладнання на суму 1,1 млн грн. Коли це сталося, ніхто не знає.

За підсумками ревізії, 4 співробітники Центру були притягнуті до дисциплінарної відповідальності. Також складено 2 адміністративні протоколи. Матеріали за підсумками перевірки передали також до УСБУ на Одещині.