скульптура Михаю Эминеску

Історико-топонімічна комісія при виконкомі Одеської міської ради розгляне питання про перейменування однієї з вулиць міста на честь румунського письменника Міхая Емінеску. Про це йдеться у відповіді на пропозицію Одеської обласної національно-культурної румунської асоціації «Бессарабія».

Раніше Інтернет-газета «Топор» повідомляла, що голова Одеської обласної національно-культурної румунської асоціації «Бессарабія» Анатолій Попеску звернувся до мера Одеси Геннадія Труханова з пропозицією в рамках перейменування вулиць міста назвати одну з них на честь національного поета Румунії та Республіки Молдова, письменника, журналіста та публіциста, класика румунської літератури Міхая Емінеску

Керівництво міста розглянуло пропозицію представників румунської меншини Одеської області та направило питання до Історико-топонімічної комісії при виконкомі Одеської міської ради. Відповідне розпорядження підписав заступник мера Одеси Павло Вугельман. Планується, що на черговому засіданні Комісії дане питання буде розглянуто.

Зазначимо, Міхай Емінеску є одним із відомих поетів в історії романістики. Його твори написані румунською мовою, яка є рідною мовою тисяч мешканців Одеської області. Влітку та восени 1885 року Міхай Емінеску знаходився в Одесі на лікуванні, де проживав у готелі «Страсбург» на вулиці Катериненській. На сьогоднішній день збереглися листи, написані Міхаєм Емінеску з Одеси своїм друзям.

ответ на переименование улицы Одессы в честь Михая Эминеску
ответ на переименование улицы Одессы в честь румынского поэта Михая Эминеску, фото: Анатол Попеску