Захворілий, житель Одеського району, вживав в’яленого ляща, виготовленого в домашніх умовах і захворів на смертельно небезпечну хворобу – ботулізм.

Проведено епідеміологічне розслідування даного випадку, повідомили у Одеському обласному центрі контролю та профілактик хвороб.

Наступного дня після вживання риби у хворого з’явився біль в животі, слабкість, здуття живота та головний біль. Через день приєднались такі симптоми, як порушення зору, сухість в роті, порушення ковтання.

“Чоловік був госпіталізований в Одеську міську клінічну інфекційну лікарню, де йому надали необхідне лікування. Йому було введено ботулінічний антитоксин, який є найдієвішим засобом при лікуванні ботулізму”, – йдеться у повідомленні.

Медики зазначають, що це вже другий випадок ботулізму в області. Перший, у березні місяці, був пов’язаний з вживанням м’ясної тушонки, виготовленої в домашніх умовах.
Для того щоб уберегтися від ботулізму, варто уникати споживання продуктів домашнього виробництва, особливо, якщо сумніваєтесь у їхній якості та умовах зберігання або транспортування: в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби; м’ясних та грибних консервів; овочевих консервів домашнього виробництва.

За найменшої підозри на ботулізм негайно зверніться до лікаря!

Читайте також: В Укренерго заявили про можливі обмеження електропостачання

Економіка