судейско-адвокатская мафия

В Одеській області викрито організовану злочинну групу, що працювала всередині судової системи та допомагала військовозобов’язаним чоловікам незаконно виїжджати за кордон і отримувати відстрочку від мобілізації.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Схема полягала у масовому штампуванні судових рішень про начебто самостійне виховання дитини батьком за надуманими обставинами. Це дозволяло чоловікам уникати мобілізації та залишати країну під приводом догляду за дитиною. За 3500 доларів США без участі сторін одним судовим засіданням ухвалювали рішення, яке давало право виїзду за кордон. Загалом слідством встановлено 1040 таких рішень.

Для конспірації зловмисники створили «бек-офіс» суду в адвокатському бюро та навіть рекламували свої «послуги» у соцмережах.

Спільними зусиллями НАБУ, САП та СБУ повідомлено про підозру 8 учасникам організованої злочинної групи, серед яких:
голова суду; колишній голова суду (чинний суддя); суддя; заступник керівника апарату; помічник судді; консультант суду; адвокат; помічник адвоката.

Крім того, 3 особам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, пов’язаних з діяльністю організованої злочинної групи, а саме: двом помічникам суддів; громадянину України. Ще троє суддів отримали дисциплінарне стягнення у вигляді подання про їх звільнення.

МОЗ скасував 281 рішення МСЕК про інвалідність для посадовців: тривають перевірки

Зазначається, що операція НАБУ і САП тривала більше року. У січні 2024 року задокументовано передачу одному із суддів неправомірної вигоди за обіцянку ухвалити «потрібне» рішення. Після чого учасники організованої групи продовжили свою злочинну діяльність. Надалі влітку та восени 2024 року задокументовано нові злочини учасників схеми, за результатом чого повідомлено про підозру ще 9 особам. У лютому 2025 року НАБУ і САП зібрано достатньо доказів для кваліфікації дій учасників схеми у складі організованої злочинної групи за результатом чого повідомлено про нові підозри.

Політика

Економіка

  • Рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні у 2025 році
    Рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні у 2025 році

    У 2025 році ринок криптовалют в Україні переживає активне зростання. Дедалі більше громадян переходить на цифрові активи для трейдингу, інвестицій, міжнародних переказів та навіть повсякденних покупок. А враховуючи стрімкий розвиток Web3 та інтерес до децентралізованої економіки, попит на якісні біржі, де можна безпечно та зручно торгувати криптовалютою, лише зростає. Саме тому рейтинг найкращих криптовалютних бірж в Україні став особливо актуальним цього року — він допомагає зорієнтуватися у різноманітності платформ та вибрати надійний інструмент.
    Читати далі