вольная борьба Одесской области

В Одесі відбулася презентація унікальної книги про історію розвитку вільної боротьби Одеської області за авторством заслуженого тренера України Миколи Стоянова. З нагоди презентації книги «Вільна боротьба на Одещині» в приміщенні Всеукраїнського центру болгарської культури зібралися тренери та спортсмени не лише півдня України, але Республіки Молдови.

Розповідаючи про книгу, заслужений тренер України Микола Стоянов заявив, що це справжній довідник про історію вільної боротьби Одеської області. Він охоплює хронологічні рамки шести олімпійських циклів із 1982 по 2012 роки із зазначенням практично всіх результатів виступів борців вільного стилю Одеської області в змаганнях різного рівня.

«У довіднику ви знайдете відповіді на більшість питань про досягнення борців вільного стилю: наших земляків та легіонерів, які гідно представляли Одеську область на офіційних всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Підбито підсумки та подано статистичні дані про всіх борців, які здобули медалі на першостях та чемпіонатах України. Також, довідник містить розділи, де відзначено тренери Одеської області, які найбільше відзначилися своєю роботою», – розповів Микола Стоянов.

тренер Николай Стоянов

«Протягом багатьох десятиліть вільна боротьба є одним із провідних та пріоритетних видів спорту в Одеській області. Сьогодні по праву можемо пишатися спортивними здобутками наших земляків та легіонерів. Насамперед їх успішним виступом у національних чемпіонатах, а також у чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх створився імідж вільної боротьби в нашому регіоні. Свій вагомий внесок при цьому зробили тренери, які безпосередньо брали участь у багаторічній підготовці спортсменів. Завдяки їм сьогодні маємо можливість сміливо пишатися славною історією вільної боротьби Одещини, яка відображена у цій книзі, а читач має величезний шанс більш детально ознайомитися з нею», – заявив президент Асоціації спортивної боротьби Одеської області, народний депутат України Антон Кіссе.

народный депутат Украины Антон Киссе

Зазначимо, автор книги Микола Стоянов є заслуженим тренером України та Румунії. Тренерську кар’єру розпочав у 1985 році в Арцизькій ДЮСШ, а через кілька років переїхав до Ізмаїла, де за його активної участі відкрили спортивні класи. Серед вихованців Стоянова учасники Олімпійських ігор Леонід Базан, Володимир Дубовий та призери чемпіонату Європи Андрій Дуков та Ян Чабан. З серпня 2019 року Микола Ілліч став тренером національної збірної Румунії, а раніше працював тренером одного з клубів у Норвегії.

Світ