конкурс Снимок года

Сьогодні, 12 січня, в Одесі відбулося відкриття ювілейної XX виставки-конкурсу «Знімок року». У ході заходу конкурсним журі названо найкращі роботи фотографів регіону.

Як розповів один із організаторів конкурсу Сергій Гуменюк, у 2022 році конкурсним журі прийнято рішення внести коригування до правил, які не змінювалися протягом 15 останніх років. Раніше у конкурсі могли взяти участь лише одесити та мешканці Одеської області. Ця умова дотримувалося рік у рік. Але у зв’язку з розв’язаною Росією війною проти України багато українців були змушені покинути свої будинки і виїхати за кордон або переїхати в інші регіони країни, в т.ч. до Одеської області. Таким чином, конкурсне журі прийняло до розгляду роботи переселенців, які тимчасово зупинилися в Одеській області, а також біженців, які виїхали в інші країни.

Загалом конкурсним журі розглянуто 237 фотографій талановитих фотографів. Лише частину з них представили на виставці, яку традиційно розмістили у Всеукраїнському центрі болгарської культури в Одесі.

Гран-прі конкурсу отримав Дмитро Іванов із роботою «Крива». Диплом І-ступеня вручили Тетяні Гамарник (робота «І знову буде світло»), диплом ІІ-ступеня – Зоряну Ліщинському (робота «Вона»), а диплом ІІІ-ступеня – Борису Бухману (робота «Сатана»).

Вперше за підсумками конкурсу лауреатам та учасникам, окрім дипломів, вручили медалі, що стало можливим за допомогою викладачів та студентів Одеського художнього коледжу ім. М.Б.Грекова, які розробили макет та допомогли виготовити медалі та нагороду переможця.

Виставку відкрито для відвідувачів щодня з 9:00 до 17:00.