улица

Одну з вулиць Одеси можуть перейменувати на честь національного поета Румунії та Республіки Молдова, письменника, публіциста, журналіста та етнографа Міхая Емінеску.

Історико-топонімічна комісія при виконкомі Одеської міськради погодилась включити ім’я Міхая Емінеску в перелік на перейменування вулиць.

Про це повідомив президент Громадської організації «Одеська обласна національно-культурна румунська асоціація «Бессарабія» Анатоль Попеску.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року організація звернулася до  Одеської міськради з пропозицією перейменувати одну з вулиць міста на честь Міхая Емінеску.

Керівництво міста направило пропозицію для розгляду  до історико-топонімічної комісії.

«Члени комісії погодилися, що Міхай Емінеску є відомим поетом світового рівня, який шанував українську культуру, його життя і творчість певною мірою пов’язані з нашим містом. У цьому сенсі Історико-топонімічна комісія вирішила включити ім’я поета до переліку потенційних назв топонімічних об’єктів міста Одеси, які потребують перейменування», – йдеться у відповіді Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради.

Ответ Департамента культуры
Ответ Департамента культуры, фото из соцсетей

Додамо, що Міхай Емінеску є одним із відомих поетів в історії романістики. Його твори написані румунською мовою, яка є рідною мовою тисяч мешканців Одеської області. Влітку та восени 1885 року Міхай Емінеску знаходився в Одесі на лікуванні, де проживав у готелі «Страсбург» на вулиці Катериненській. На сьогоднішній день збереглися листи, написані Міхаєм Емінеску з Одеси своїм друзям.

В одеських закладах освіти оголошено дводенні канікули: причина