депутат облсовета

Депутата Одеської обласної ради і його дружину підозрюють у причетності до захоплення землі та курортної нерухомості.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, депутат розробив схему незаконного збагачення через реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості та земельні ділянки, що прямо або опосередковано були власністю держави та територіальних громад. До свого «бізнес-плану» він залучив свою дружину та підбирав співучасників із кола близьких та довірених осіб.

Спільники підшукували об’єкти нерухомості – бази відпочинку в курортних районах області та «вільні» земельні ділянки сільськогосподарського призначення у межах низки ОТГ Роздільнянського району.

Потім на підставі сфальсифікованої документації реєстрували право власності за підконтрольними співучасникам особами в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

У такий спосіб протягом 2019-2023 років підозрювані заволоділи 78 земельними ділянками сільгосппризначення загальною площею 271 га та базою відпочинку Укрпошти на березі моря в Затоці. Цими діями державі та територіальній громаді спричинено майже 24,6 млн грн збитків.

Порт Чорноморська відшкодував державі понад 18 млн грн несплачених податків

За клопотанням прокурора депутату обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 24 млн 588 тис грн, а його дружині – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 8 млн грн.

Інші співучасники злочину наразі також перебувають під вартою.

Політика