Пункт обогрева в Николаеве

Сьогодні, 7 грудня, у Миколаєві відкрився сучасний пункт обігріву, обладнаний мобільною пекарнею. Проект реалізовано благодійним фондом «Буджак Реліф» у партнерстві з турецькою неурядовою організацією «IBC».

Як розповів Інтернет-газеті «Топор» засновник БФ «Буджак Реліф» Артем Булгару, аналогів такого пункту обігріву в Україні немає. Він розрахований на одночасне перебування у приміщенні на 200 кв. до 100 осіб, які зможуть не лише зігрітися, а й зарядити гаджети, випити гарячого чаю чи кави, а також з’їсти свіжоспеченого хліба.

Пункт обогрева в Николаеве
Пункт обогрева в Николаеве, фото: «Топор»

У перспективі планують, що у пункт обігріву також можна бути з’їсти гарячий обід.

«Пункт обігріву обладнаний мобільною пекарнею, продуктивністю понад 2 тисячі буханців хліба, генератором на випадок відключення світла, а також автономними туалетами з ємностями з водою», – заявив Артем Булгару.

Він підкреслив, що від виникнення ідеї до реалізації унікального проекту пройшло лише два місяці, що стало можливим завдяки активному сприянню місцевої влади Миколаєва та керівництва Миколаївської області.

Читайте також: Одеські Пункти Незламності візьмуть під охорону

Віце-президент турецької організації International Blue Crescent Музафер Бака розповів, що це не єдиний проект, який IBC має намір реалізувати в Україні. Аналогічні пункти збудують у Херсоні та інших містах країни, мешканці яких потребують міжнародної допомоги. Крім того, IBC та благодійний фонд «Буджак Реліф» планують збудувати в Одеській та Миколаївській областях шість сучасних амбулаторій у сільській місцевості.

 

Зазначимо, що лише за перший день роботи Пункту його відвідали близько 200 осіб, серед яких переважно пенсіонери, сім’ї з дітьми та переселенці із сіл Миколаївської та Херсонської областей.

«Мій будинок знаходиться у селі Шевченкове Миколаївської області. Від нього залишилися стіни та дах. Все побито уламками російських снарядів. Мені довелося виїхати з села до Миколаєва, де доводиться жити на пенсію та допомогу переселенцям. У нас було все, але сьогодні доводиться блукати й розраховувати на допомогу небайдужих людей. Такі пункти обігріву безсумнівно потрібні, особливо пенсіонерам, яким складно виживати в умовах, що склалися. Теплий чай та доброта сьогодні багато чого означають», – розповіла Тетяна Іванівна із Шевченкового.

Додамо, що Пункт обігріву знаходиться біля автовокзалу Миколаєва. Він працюватиме щодня з 8.00 до 20.00, але при необхідності його двері будуть відчинені цілодобово.

Політика