Молдова

У Молдові з’явиться Національний центр боротьби з пропагандою “Патріот”. Про це повідомила президент Майя Санду сьогодні, 29 травня, пише NewsMaker.

Центр координуватиме і впроваджуватиме політику держави в галузі інформаційної безпеки та забезпечуватиме стратегічну комунікацію для запобігання та боротьби з дезінформацією в країні.

«Щодня Кремль та злочинні угруповання проводять гібридні атаки, використовуючи зброю пропаганди, щоб посіяти ненависть у Молдові, послабити нашу довіру один до одного та до нашої держави. Оскільки Кремль не може дістатися до нас на танках, він спонсорує поширення брехні у ЗМІ та соціальних мережах, вкладаючи величезні суми грошей, фінансує злочинні угруповання брудними грошима. Брехня, що транслюється по телебаченню та в інтернеті, стала найнебезпечнішою зброєю», — сказала глава держави.

За словами Санду, ця установа матиме два основні завдання. Це — передавати достовірну інформацію широкому загалу та забезпечувати безперервний діалог з громадянами, співпрацювати з усіма органами країни для просування національних інтересів та збільшення  стійкості перед дезінформацією. По-друге, цей центр виявлятиме, оцінюватиме та боротиметься з дезінформацією, щоб усувати ризики гібридних та інформаційних загроз безпеці країни.

Зазначається, що 30 травня текст законопроекту щодо створення нової установи опублікують на сайті адміністрації президента для публічних консультацій. І до кінця червня проект передадуть до парламенту для затвердження.

При цьому президент підкреслила, що «право на свободу слова є незаперечною цінністю і є основою демократичного розвитку, якого ми всі прагнемо. Але свобода слова не може бути прикриттям для брехні та інтоксикації».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Молдова продовжила режим надзвичайного стану ще на два місяці.

Політика