Бойкот российського спорта

Все більше голосів у різних країнах звучить проти участі російських спортсменів в Олімпійських іграх 2024 року.

Вчора мер Парижа, де відбудеться Олімпіада, Анн Ідальго заявила, що «поки триває війна» в Україні російським спортсменам слід  заборонити участь в Олімпійських іграх, повідомило інформаційне агентство AFP.

Відзначимо, що минулого місяця Ідальго припускала, що росіяни можуть брати участь «під нейтральним прапором». Зараз вона впевнена, що нейтрального прапора насправді не існує, але припустила, що може бути місце для росіян-дисидентів, які не «підтримують Володимира Путіна в його агресії» та можуть виступити під прапором біженців.

Нагадаємо, що з початку російського вторгнення в Україну наприкінці лютого 2022 року росіяни та білоруси були відсторонені від більшості світових спортивних подій. Але минулого місяця Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заявив, що вивчає «шлях», щоб дозволити спортсменам з обох країн взяти участь в Олімпіаді у Парижі.

У відповідь Україна заявила, що розгляне можливість бойкоту Олімпіади.

«Наша позиція незмінна: допоки в Україні триває війна, російських і білоруських спортсменів не повинно бути на міжнародних змаганнях… Якщо ж нас не почують, я не виключаю можливості, що ми будемо бойкотувати й відмовимось від участі в Олімпіаді», – заявив президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт.

Багато країн підтримали позицію України та вже виступили проти участі росіян в Олімпіаді. Олімпійські комітети Швеції, Данії, Фінляндії, Ісландії та Норвегії звернулися до МОК з проханням не допускати російських спортсменів до міжнародних змагань.

та підтвердили свою позицію проти участі російських та білоруських спортсменів у міжнародних спортивних змаганнях. Латвія, Литва, Естонія, Польща та Чехія також стоять на цій позиції.

Минулого тижня міністр спорту Польщі Каміль Бортничук заявив, що 40 країн можуть відмовитися від участі в Олімпіаді-2024, якщо росії та її союзнику білорусі дозволять брати участь у змаганнях.

До Туреччини прибула група українських рятувальників та парамедиків

Цього тижня британський уряд планує провести саміт щодо відсторонення росії від участі в Олімпіаді. На зустріч мають прибути представники понад 30 країн, серед яких Канада, Японія, Нова Зеландія, Південна Корея та європейські держави.

Додамо, що остаточне рішення про участь російських та білоруських спортсменів залишається за Міжнародним олімпійським комітетом.