В Ізмаїлі до працюючих освітніх закладів додаються ще два – гімназія № 3 та ліцей № 1. Це стало можливим завдяки тому, що міська влада облаштувала у підвальних приміщеннях цих шкіл укриття, які відповідають санітарно-епідемічним нормативам.

В Ізмаїльській гімназії № 3 із початковою школою навчальні заняття у очному форматі розпочнуться вже з понеділка, 21 листопада. У ліцеї № 1 з гімназією планується розпочати навчальний процес у очному форматі наприкінці листопада – на початку грудня.

У підвальних приміщеннях освітніх установ виконано ремонтні роботи, обладнано вентиляцію, медичний кабінет, санітарні кімнати з умивальниками, гарячою водою та окремими туалетами, передбачені місця для підзарядки мобільних телефонів. Також є система відеоспостереження, кнопка виклику поліції, вогнегасники та запасні виходи.


Навчальний процес проходитиме у класних приміщеннях у будівлі освітнього закладу, а укриття задіятимуть на випадок повітряної тривоги. Час вимушеного знаходження школярів в укритті педагоги наповнять розвиваючими іграми, бесідами з представниками поліції, рятувальниками, медиками – з метою розширення знань з безпеки.

Формат навчання обирають батьки, про що повідомляють адміністрацію навчального закладу письмовою заявою. Саме тому навчання проходитиме як в очному, так і в дистанційному форматах.

Наразі роботи з обладнання укриттів у навчальних закладах Ізмаїла продовжуються.

«Навчальний процес, який не зупиняється всупереч російській агресії, – це наш шлях у майбутнє. Націлена на нього країна обов’язково перемагає», – зазначив мер Андрій Абрамченко.

Економіка