Зелена країна

В рамках програми «Зелена країна» в Ізмаїльському районі висадили понад 45 тис. молодих дерев. Серед них – глядичія триколючкова, біла акація, софора японська і дуб звичайний, які були вирощені в розпліднику Ізмаїльського лісгоспу.

Обрані види лісових культур добре приживаються в наших кліматичних умовах, більш посухостійкі та мають стрижневу кореневу систему, що дає змогу «діставати» до глибоко захованих запасів води. Молоді дерева посадили на пагорбах і біля водойм, що забезпечить кращий доступ до живильної вологи.

Висадці молодих насаджень передувала санітарна вирубка дерев і підготовка ґрунту восени, яка передбачає максимально можливе насичення вологою. Територія висадки – 10,3 га. Інформацію про нові зелені насадження можна прочитати на дільничному стовпчику, де вказується номер самої ділянки, рік виконання робіт, головна порода насаджень і площа.

Самою висадкою лісова кампанія не завершується, нагляд за саджанцями продовжиться й надалі – фахівці стежитимуть за тим, як вони приживаються та зростають.

В рамках програми планується за 3 роки висадити 1 млрд. нових дерев, а за 10 років – збільшити площу лісів на 1 млн. га.

Нагадаємо, 2021 року біля села Лощинівка Саф’янівської громади в рамках програми на площі в 4 га було висаджено близько 15 тис. саджанців японської софори. На сьогодні прижилися 85-88 %.

В Україну йде тепло: погода

 

Політика