24 вересня Ізмаїл з робочим візитом відвідав голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко. Головною метою приїзду стала нарада щодо вирішення проблемних питань стану водойм та водосховищ Ізмаїльського району, яка відбулася у великій залі засідань виконкому.

На Одещині налічується 45 озер, у тому числі 8 прісноводних Придунайських озер: Ялпуг, Кугурлуй, Катлабух, Китай, Сасик, Кагул, Картал та Саф’яни, які за площею є найбільшими в порівнянні з іншими водоймами області. Всі зазначені водойми та водостоки з річки Дунай зазнали значного негативного впливу в попередні роки через недосконале управління та експлуатацію, а також зміни клімату. Замулені та зарослі рослинністю вони потребують робіт з розчищення.

В аварійному стані знаходиться і захисна дамба на Дунаї, яка створює загрозу питному водозабору Ізмаїла, зазначив голова ОВА.


«Обласна військова адміністрація приділяє пріоритетну увагу вирішенню цих питань. Адже природно-кліматичні умови півдня Одещини мають значний вплив на кількість та якість води у зазначених водоймах Придунав’я, вода з яких використовується для потреб фермерських господарств та населення регіону, зокрема для зрошення та питного водопостачання» – відзначив Максим Марченко.

Так, голова ОВА дав доручення надати варіанти наповнення водою озера Ялпуг. Також заплановано відновлення та ремонт шлюзів у водосховищах Саф’янівської громади для підтримки належного рівня води у придунайських озерах.

Крім цього, було відпрацьовано шляхи вирішення проблеми поглиблення Білгородського каналу у місті Вилкове.

Політика