Виставка, присвячена творчості члена Національної спілки художників України, члена Спілки мариністів Одеси Святослава Скоробогатого, 19 серпня відкрилася в Ізмаїльській картинній галереї.

На виставці представлені гірські пейзажі, краєвиди Одеського порту, види самого міста, всього – 54 роботи. Ці твори подаровані ізмаїльському музею дружиною та сподвижницею майстра Катериною Еммануїлівною Скоробогатовою. Саме її портретом і розпочинається експозиція.


Загалом Скоробогатові передали музеям Одеси та Причорномор’я понад 150 робіт, бо вони вважали, що лише музеї зможуть належним чином зберегти та донести до наступних поколінь багатство культурного надбання, яке створили художники.


Є у Святослава Петровича одна робота, завдяки якій він увічнив себе: це логотип Одеського морського порту. Якби він не написав більше жодної роботи, він все одно був би відомий. Бо цей логотип і сьогодні використовується на прапорі та всій атрибутиці порту. Він функціональний, легко запам’ятовується та добре відомий у світі, а своєю художньою бездоганністю може претендувати на статус культурного надбання Одеси.

Своє натхнення художник черпав і у численних творчих подорожах. Поряд із морськими пейзажами – багато гірських пейзажів Кавказу, Карпат та Криму. Гори неможливо побачити здалеку. На деякі вершини (понад 4000 км) Святослав Петрович піднімався разом із альпіністами. Малював засніжені вершини, гірських мешканців з їхніми будинками, що причепилися до скель, вузенькі вулички між ущелинами, а також скелясті та пологі узбережжя моря.

На жаль, земний шлях художника завершився 2021 року. Він залишив своїм спадкоємцям – любителям мистецтва, кристалізовані на папері та полотні кохання, мрії та багатство свого внутрішнього світу.