виставка в Ізмаїлі

В Ізмаїльській картинній галереї 11 грудня відкрилася Міжнародна виставка-проект «Емілія», присвячена пам’яті унікальної жінки – засновниці музею і першого телебачення в Придунайському краї – Емілії Миколаївні Євдокимовій. 24 квітня минулого року вона раптово пішла з життя внаслідок хвороби.

Уже другий рік поспіль в Ізмаїльській картинній галереї відкривається міжнародна виставка на честь пам’яті засновниці художнього музею та Ізмаїльського телебачення Емілії Євдокимової. Проект носить її ім’я – «Емілія» і відкривається в день її народження, 11 грудня.

Ініціатором і головним організатором є дочка Емілії Євдокимової – Ірина Федорова, директорка Обласного центру естетичного виховання. Ідею створення в Ізмаїлі подібного проекту підтримали в Департаменті культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації. З радістю відгукнулися на пропозицію і представники Одеського відділення Національної спілки художників України (НСХУ), Ізмаїльського відділення НСХУ, а також Микола Цуканов – засновник галереї «Єлисаветград».

Цього року до експозиції увійшли твори, передані в дар музею на торішньому вернісажі – це 105 робіт 92-х відомих художників України з Ізмаїла, Одеси, Києва, Харкова, Запоріжжя, Чернівців, Чернігова, Чорноморська, а також митців із Болгарії, Молдавії, Канади та США. Від Одеської організації Національної спілки художників України було представлено 70 робіт.

Поряд з Одеськими художниками також представлені роботи заслужених художників з різних міст України та країн далекого і ближнього зарубіжжя: Леоніда Заборовського, Людмили Ганушевич, Вадима Паламарчука, Тетяни Очередько, Андрія Чебикіна, Андрія Кулагіна та ін.

Особливе місце в експозиції посіли роботи художників Придунайського краю – Івана Шишмана, Олександра Кари, Івана Коцофляка, Михайла Пейкова, Володимира Дудника, Петра Чакіра та багатьох інших.

Доповнили виставку скульптурні твори «Діана», «Дунай» та «Французький бульвар», авторами яких є відомі в Україні скульптори.

Політика