картина одесского художника Николая Прокопенко

В Ізмаїльській картинній галереї відкрилася персональна виставка відомого одеського художника Миколи Прокопенка «Одеська пастораль… Музи не мовчать». Експозиція присв’ячена Дню незалежності України.

На урочистому відкритті виставки були присутні директор ОЦЕВ Ірина Федорова, начальник відділу культури Ізмаїльської міськради Сергій Лузанов, а також художники, реставратори, мешканці та гості міста.

Ім’я Миколи Прокопенка добре відоме не лише в Україні, а й у Європі. Його роботи увійшли до колекцій музеїв України, знаходяться у фондах національних бібліотек, галерей та приватних колекціях Франції, Голландії, Польщі, Англії, Греції, Іспанії, Мексики, Німеччини, Румунії, США, Швейцарії та багатьох інших країнах світу.

Цього року на виставці було представлено лише невелику частину його робіт – 31 мальовнича картина. На полотнах художника багато сонця, тепла, стиглих фруктів, ягід та квітів. Серед них основним етнокультурним символом є жінка. Саме вона, на думку Миколи Прокопенка, – найкращий витвір природи, яка й сама творить у світі. Форми її своєю пластикою та контурами нагадують плоди та квіти. Вони лягли в основу ваз та музичних інструментів, що теж часто присутні на картинах художника.

Раніше серпневі верніссажі художника були пов’язані з його днем ​​народження, але цього року Микола Прокопенко присвятив виставку рідній країні, яка відстоює свою незалежність. Яскраві, соковиті полотна, як обереги, поширюють енергію життя, надії та віри у Перемогу.

Політика