запрет на лов раков

В Одеській області з сьогоднішнього дня, 30 листопада у річці Дунай та придунайських озерах заборонено ловити раків.

Про це повідомили в прес-службі Одеського рибоохоронного патруля.

Заборона встановлюється у зв’язку з початком спаровування цих водних біоресурсів та виношування ікри. Термін заборони на любительський та промисловий вилов раків встановлюється на основі наукових обґрунтувань, які надає Одеський центр Південного науково-дослідного інституту морського рибного господарства та океанографії (ОдЦ ПівденНІРО).

Новини за темою: Що відбувається на Придунайських озерах?

Нагадуємо, лов раків під час заборони є грубим порушенням рибоохоронного законодавства відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП. За незаконне їх добування передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. За одного незаконно виловленого рака компенсація – 3 332 грн.

Для довідки:
Плідність раків залежить від їх віку та розміру. У середньому одна самка приносить потомство в 300-400 екз. Через два-три тижні після запліднення, вона відкладає ікру під черевце для подальшого виношування, яке триває близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається у кінці травня – на початку червня, коли температура води досягає 21-23°C.

Читайте також: У відповідь на посилення російського терору українці збільшили поміч українській армії

Політика