больничная койка

Болградська Центральна районна лікарня закупила сто функціональних ліжок на загальну суму майже три мільйони гривен, повідомляє кореспондент «Топора».

За словами генерального директора КНП «Болградська ЦРЛ» Віктора Дішлі, таке кардинальне оновлення меблі для пацієнтів відбулося вперше. Це майже повністю забезпечує потреби лікарні, тому що у минулі роки закупалося по декілька сучасних ліжок, також невелика кількість ліжок було отримано як гуманітарна допомога.

Додамо, що з безлічі пропозицій, представлених на ринку (ціни різняться від 18 до 64 тисяч гривень), Болградська ЦРЛ обрала механічні функціональні ліжка з двостороннім ортопедичним матрацом «зима – літо» за ціною 28 тисяч гривень.

Гроші на закупівлю були виділені з бюджету Болградської міської територіальної громади.

Найбільше нових ліжок було встановлено у хірургічному відділенні, бо, за словами Віктора Дішлі, там дозволяє місце, адже нові ліжка за розміром набагато більші, ніж старі.

Відзначимо, що нові ліжка забезпечать набагато комфортніші умови для пацієнтів, тому що до цього моменту більшість ліжок, які стояли у палатах, це були ліжка з панцирною сіткою, яка прогиналася майже до підлоги. Працівники лікарні були вимушені вигадувати різноманітні хитрощі, щоб їх пацієнти могли почувати себе на них більш-менш зручно.

Нагадаємо, що на даний час Болградська ЦРЛ налічує 185 ліжко-місць, до кінця року планується скорочення кількості ліжок до 170. І це, напевне, не останнє скорочення, тому що згідно з міністерською моделлю розвитку та оновлення закладів охорони здоров’я, у Болградській лікарні повинно бути 163 ліжко-місця.

Фото: Bolgradsovet