У цьому році на День міста в Болграді з’явиться новий мурал у вигляді української вишиванки, повідомляє кореспондент «Топора».

Двадцятип’ятиметровий паркан, що розташований на розі вулиць Училищна та Інзовська (південна сторона колишнього Будинку офіцерів), якій ще нещодавно мав жахливий вигляд, вже майже тиждень перетворюють у витвір мистецтва працівники Центру культури та дозвілля Болградської міськради і дитячої музичної школи, яким допомагають усі бажаючи.

Болградська вишиванка буде складатися з традиційних українських національних орнаментів, виконаних у червоному та чорному кольорах. Основним акцентом на малюнку стане восьмикутна квітка чи зірка, яка вважається символом матері або материнським оберегом.

Також у центрі кожної плити паркану буде намальований один з символів міста. Зараз вже майже закінчені малюнки Миколаївського собору та пам’ятника болгарським ополченцям.

Додамо, що кожен охочий може приєднатися до створення муралу. Для цього треба прийти на вказане місце, попросити у фахівців, які там працюють, пензлик та фарбу та зробити свій стібок на вишиванці.

Нагадаємо, що минулого року, коли Болград відзначав своє 200-річчя, у місті з’явився перший мурал, присвячений цієї події.

Також у 2021 році в рамках Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» центр міста прикрасили намальовані на асфальті та тротуарній плитці традиційні бессарабські домоткані доріжки.

Політика