«Подарунок» на могилах

Болградська міськрада виділила кошти на виготовлення табличок на могили ветеранів Другої світової війни з зображенням радянської символіки.

«На могилах ветеранів Другої світової війни з ініціативи однієї Болградської громадської організації коштом Болградської міської ради, що виділені у рамках програми підтримки функціонування цієї організації, «з метою виховання патріотичного духу у населення» з’явилися надгробні таблички формату, що зображений на фото…

60 тисяч гривень бюджетних коштів на виготовлення 60 табличок, які розставлені на могилах ветеранів Другої світової війни на Болградському міському цвинтарі…», – розповів заступник голови Болградської районної ради Володимир Романовський на своїй сторінці у Facebook.

Автор пише, що жодним чином не принижує величності Подвигу тих, хто переміг нацизм і не заперечує важливості збереження пам’яті про ветеранів Другої світової. Але він проти того, щоб росія – держава, яка сьогодні веде жахливу загарбницьку війну проти України, оголошувала монополію на Перемогу над нацизмом.

«Перемога над фашизмом – це заслуга не тільки одного народу і привласнювати її не має права ніхто», – пише Романовський.

Але ж ми пам’ятаємо, що російський фюрер ще до повномасштабного вторгнення розповсюджував скрепи про те, що росія перемогла б фашизм і без участі українців, свідомо принижуючи народ, який поніс у тій війні чи не найбільші жертви та знецінюючи подвиг українців. Держава – агресор продовжує цю риторику та постійно проводить відповідну пропагандистську роботу.

На жаль, у Болграді встановленням табличок такого формату явно ллють воду на жорна російського пропагандистського млина.

«На сьогодні законодавством України на державному рівні заборонено використання символіки, яка пропагує націонал-соціалізм та комунізм. Під обмеження чинного законодавства нашої країни, що воює проти нової форми тоталітарної держави, підпадають зокрема серп і молот і так звана георгіївська стрічка, яка завдяки активній пропагандистській роботі російських ідеологів стала російським символом перемоги над фашизмом», – підкреслює Володимир Романовський.

Водночас на табличках, які виготовили за кошти від податків мешканців Болградської громади, зображені саме ці заборонені символи.

До того ж напис виконано мовою окупанта (російською).

Цікаво, що про появу на кладовищі цих табличок віцеспікеру Болградської районної ради стало відомо зі звернення родички одного з ветеранів, похованого на Болградському цвинтарі, яка зі здивування виявила під підніжжям пам’ятника на його могилі ось такий «подарунок».

Жінка каже: «Я не хочу, щоб символіка ворога була на могилі мого діда».

Отже, встановлення табличок навіть не погодили з родичами похованих ветеранів.

Відзначимо, що за словами депутатів Болградської міськради, що голосували за виділення грошей на виготовлення табличок, вони навіть не здогадувалися що саме буде на них зображено, адже їх дизайн з ними ніхто не обговорював, а уявити собі, що на третьому році повномасштабної війни кінцевий продукт буде виглядати саме так ніхто не міг.

І на тобі – такий «сюрприз», який ще раз доказує, що треба контролювати кожен крок влади на всіх щаблях, бо кому – війна, а кому – можливість розв’язати свої проблеми…

Додамо, що громадська організація, про яку йде мова, це – Організація ветеранів Болградської міської об’єднаної територіальної громади (голова –

Луценко Олександр Петрович).

У коментах до посту багато хто сподівається, що цьому вчинку буде дана відповідна правова оцінка.

Чи це станеться?

 

Автор: Сергій Мединський

 

Економіка