День слов’янської писемності й культури

У Болграді пройшли заходи, присвячені Дню слов’янської писемності й культури.

У районному центрі пройшла традиційна церемонія покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченка, а на центральній площі міста пройшов тематичний захід, організований Центром культури та дозвілля Болградської міськради та Одеським обласним Центром болгарської культури.

День слов’янської писемності й культури
День слов’янської писемності й культури, фото з соцмереж

Під час заходу представників культури та науки нагородили почесними грамотами Болградської міської ради.

В рамках заходів щодо відзначення свята у Болградській гімназії ім. Г.С. Раковського відбулася презентація книги болгарського письменника, краєзнавця, історика Георгія Казанджиєва з Добрича, Республіка Болгарія – «Академік Олександр Теодоров-Балан», в який взяв участь автор.

Презентація книги
Презентація книги, фото з соцмереж

«Автор присвятив книгу тисячам бессарабських болгар, які ніколи не забувають Матір-Болгарію та свою ідентичність. Жителям села Кубей, які вшановують пам’ять академіка Олександра Балана.

За багаторічну самовіддану дослідницьку діяльність, пов’язану з бессарабськими болгарами та їхньою історичною долею, з увічнення пам’яті відомих випускників школи, рішенням педагогічної ради Георгію Казанджиєву присвоєно звання «Почесний гімназист», повідомили у гімназії.

Додамо, що в Україні це свято започатковано з 2004 року на честь вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія – творців слов’янської писемності.