главные героини фильма Она

В День Незалежності України в Болграді почалися зйомки документального повнометражного фільму «Вона/She», повідомляє кореспондент «Топора».

Нагадаємо, що за задумом, це своєрідний щоденник трьох жінок – дружин військовослужбовців, які з початком широкомасштабного вторгнення росії стали волонтерами.

Декораціями для першого знімального дня став благочинний ярмарок, що в цей день проходив у центрі Болграду, ціллю якого був збір коштів на купівлю дрону для військових болградського 88 окремого батальйону морської піхоти. Тож в кадр потрапили не лише головні героїні фільму, а й ті люди, які вже не перший день підтримують їх, всілякими способами збираючи кошти та все необхідне для наших захисників.

За словами режисера фільму, уродженки села Криничне Болградського району Тетяни Станєвої, яку добре знають в Болграді, зйомки почалися в знаковий день – це і 31-а річниця Незалежності України, і півріччя з моменту широкомасштабного вторгнення росії.

Авторка визначає майбутню кінокартину як доку-фікшн, і як фільм-спостереження. Цей фільм, як і інші свої проєкти, Тетяна присвячує своїй малій Батьківщині – українській Бессарабії.

Знімальна група запрошує всіх болградців стати учасниками майбутньої кінострічки: «Вас може спіймати прихована камера на вулицях міста! Не лякайтесь, а навпаки підтримайте відому вже багатьом команду продакшна своєю допомогою у цьому – так ми разом напишемо історію міста під час війни та станемо свідками та водночас учасниками таїнства творення фільму…»

Знімальна група сподівається, що глядачі зможуть побачити фільм вже на кінофестивалі «ОКО-2023», але загадувати поки що зарано.

«Один Бог знає, і можливо наші ЗСУ трохи, – каже режисер. – Ми чекаємо перемоги, щоб хлопці наших героїнь повернулись додому, та реалізувались мрії героїнь після перемоги. І ми би могли таким чином закінчити історію».

Щодо фінансування, то на перший знімальний період гроші збирають на краудфандинговій платформі.

Паралельно команда подала заявку в один з фондів, а також шукає генерального спонсора та інших партнерів, які хотіли би підтримати цей важливий культурний продукт.

А поки що підтримати проєкт може кожен, перерахувавши гроші на краудфандинговій платформі «Моє місто».

Політика