заседание совета по безопасности Болгарии

Проведення Росією так званих «референдумів» на окупованих областях України та намір анексувати українські території викликало стурбованість в Болгарії. Тимчасовий уряд не виключає ризиків загострення ситуації в зоні бойових дій і розпорядився перевірити готовність країни до ядерної війни.

На вчорашньому засіданні Ради безпеки Болгарії, скликаному тимчасовим прем’єр-міністром Гилибом Донєвим, прийнято рішення актуалізувати і переглянути плани захисту на випадок катаклізмі, а також звернути увагу на необхідність підтримки ефективної взаємодії між частинами єдиної рятувальної системи та органами виконавчої влади.

Місцевій владі в координації в МВС країни доручено проаналізувати кількість та стан індивідуальних та колективних засобів захисту на випадок ядерної війни.

“Будь-яка зміна в геополітичній обстановці веде до певних побоювань”, – цитує міністра оборони Димитра Стоянова БНР.

Новини по темі: Болгарія рекомендувала громадянам терміново виїхати з Росії

Голова болгарського зовнішньополітичного відомства Микола Мілков заявив, що Болгарія не вважатиме результати фіктивних «референдумів» юридичними.

Коментуючи проведення Росією псевдореферендумів в ефірі болгарського телеканалу NOVA, колишній міністр закордонних справ Болгарії Івайло Калфін наголосив, що анексія українських територій через так звані «референдуми» не буде визнана міжнародною спільнотою. За його оцінками, варто чекати на розгортання війни на повну, щоправда залишаються сумніви, чи Путін блефує, заявляючи про намір застосувати ядерну зброю.

«Все ж таки думаю, що Москва не стала б застосовувати ядерну зброю. Це також завдасть шкоди її мешканцям. Більше того, це спричинить серйозну міжнародну реакцію. Коли одна країна не лише порушує територіальну цілісність іншої, а й захоплює території, це є порушенням міжнародного права. Референдуми не визнають», – наголосив він.

Відмітимо, сьогодні відбудеться Рада безпеки ООН, на якій мають ухвалити резолюцію щодо засудження проведення «референдумів». За словами постійного представника США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, у разі застосування Росією права вето буде скликано Генеральну асамблею ООН, яка надішле Росії недвозначне послання.

Політика